Jedriličarska sekcija

Sekcija zrakoplovnog jedriličarstva dio je “Aerokluba Zagreb” još od prije 2. svjetskog rata, kad su se krajem 30-tih godina prošlog stoljeća počeli odvijati prvi letovi jedrilicama na tadašnjem športskom aerodromu u Svetoj Nedelji, kasnije i na Borongaju. Tradicija letenja jedrilicama zadržala se i do danas, kada članstvo sekcije broji preko 100 pilota.

Letenje se odvija na našem matičnom športskom aerodromu Lučko, gdje dijelimo nebo sa kolegama pilotima iz motorne i padobranske sekcije Aerokluba Zagreb.
Tijekom ljeta organiziramo letačke kampove i na drugim športskim aerodromima u Hrvatskoj.

Jedrilice

Svake godine organizira se školovanje novih pilota jedrilice, gdje se godišnje nauci letjeti oko 10 polaznika škole letenja razne životne dobi – od 16 godišnjaka koji žele postati profesionalni piloti, do 50 godišnjaka koji žele uživati u rekreativnom i sportskom letenju. Sekcija se financira iz vlastitih sredstava pilota, panoramskih letova, vučenja reklame i sl. Svi ste vi koji nam se želite pridružiti ili koji želite pomoći održavanju i razvoju našeg prekrasnog, ali i nedovoljno poznatog sporta dobrodošli!

Jedrilice